ביקורת שוקולד מפריז

ביקורת שוקולד מפריז

טוב, אחותי חזרה מסוף שבוע קסום בפריז. אחרי הזהרות חוזרות ונשנות שלא תעיז לחזור לארץ בלי איזה שוקולד מעניין…. (לא באמת, כי ברור שהיא הייתה מביאה! שלא לדבר על יתר המתנות שקיבלתי!), לבסוף, הגיעה אריזת פרלינים מדהימה ביופייה.

הדבר הראשון שבולט, בטרם טעימת הבונבונים: האריזה, השקית, תשומת הלב לפרטים הקטנים…. אחד הדברים המקסימים והחשובים בעיני.

כמובן, שכל הפרלינים שם בטבילה (Enrobage), כיאה לסגנון הצרפתי והאהוב עלי. כמובן שלא מדובר בשוקולד שהוא בעבודת יד, רואים שהחיתוך מדויק ונעשה בגיליוטינה ונראה גם שהציפוי והטבילה נעשו במסוע חשמלי.

אבל מה, הכל מתחיל בעיצוב- שימו לב איך נראה חלון הראווה:

ממש כמו תכשיטים בחלון ראווה. פשוט ומקסים. צילום: קרן מנור

ותראו איזו חבילה מקסימה, זה באמת עושה חשק! אם הבנתי נכון אלו חבילות מיוחדות לחג המולד, אך לפי איך שזה נראה באתר, גם החבילות הרגילות שלהם מקסימות.

הסגלגלות הזו, כל כך יפה! צילום: קרן מנור

אז החבילה הגיע אלי לארץ, שלמה ומקסימה, ארוזה יפה כאמור:

צילום: מורן יטבת רודניק

ברקע זו השקית המקסימה והמושקעת, מצד ימין- ספרון קטן עם הסבר על סוגי הפרלינים השונים ומוצרים שיש לחברה, וכמובן “קופסת היהלומים” הקטנה, סגלגלה ומקסימה, קשורה בסרט, קורצת לי, מחכה שאפתח אותה.

אגב, השקעה בפרטים הקטנים- שימו לב איך הם מציינים בגאווה ובמקום בולט שהשקית עשוייה מחומר ממוחזר ומדיו ידידותי לסביבה:

כשפותחים את הקופסא המתוקה, מגלים דף קטן עם הסבר על רביעיית הפרלינים הספציפיים שיש באריזה, ועל הפרלינים ישנו שקף קטן- ובפנים מונחים 4 יחידות שמתאימות ב-ד-י-ו-ק מושלם לקופסא, הפרלינים נחים להם במעין קופסא פנימית נוספת שעשוייה מקרטון, דמוי מראה כדי שישתקפו ויחזירו כמו שצריך. מתוק ומקסים.

פרטים קטנים, כבר אמרתי?!

כתבתי בעבר על הקריטריונים לבחינת איכות השוקולד. אז הנה הביקורת שלי הפעם:

ריח- ניחוח עדים ונעים של שוקולד נדף מהפרלינים, וזה סימן טוב. לא היו ניחוחות או ריחות חזקים במיוחד.

צבע, צורה, מראה וברק-  יפייפיים, עשויים לטעמי מבחינה עיצובית, בלי יותר מידי שטיקים, מבריקים- למרות הטלטלה שעברה עליהם בטיסה. כמובן ללא כתמים או שקעים, תחתית יפה,  צבעוניות נהדרת. באמת כמעט מושלם.

פציחות/פריכות וטעם-  זו תמיד הנקודה הבעייתית בכל הפרלינים שטעמתי עד כה. במקרה הנ”ל, למרות שעברו טיסה ושינויי טמפרטורות, הפרלינים השמיעו “קראנצ’” נהדר, הציפוי  תואם בעוביו את סוג המילוי.

צילום: מורן יטבת רודניק

להלן, טעמי הפרלינים מצד ימין למעלה- ונגד כיוון השעון:

1. גנאש דבש ופלפל קיין (Cayenne pepper) , בציפוי שוקולד מריר 70% מוצקי קקאו. פלפל קאיין הוא פלפל אדום חריף שמוצאו מהעיר Cayenne, בירתה של גינאה הצרפתית אשר בצרפת.

2. מרציפן שקדים עם גרידת תפוז, בציפוי שוקולד מריר 70% מוצקי קקאו.

3. גנאש שוקולד חלב משובץ בקינמון ממדגסקר, בציפוי שוקולד חלב.

4. גנאש שוקולד חלב בציפוי שוקולד חלב.

אז ככה, מבחינת טעם, אין איזה ריגוש מיוחד, הפלפל בגנאש פלפל ודבש לא ממש מורגש,  שני הפרלינים האחרונים לא לטעמי בעיקר בגלל שהם משוקולד חלב ופשוטים מידי והאמת די משעממים, אך בפרלין קינמון ממדגסטר ראוי לציין שהקינמון הורגש היטב, והיה נהדר.  המרציפן היה לא רע בכלל והרגיש גרגירי ובייתי ולא מעובד וחלקלק, ורק על זה קיבל אקסטרא ניקוד!

עיקר הבעייתיות , מבחינתי, בטעמים: שהם לא מודגשים מספיק. לפי הקטלוג יש טעמים מעניינים , אך אם גם הם לא חזקים או מורגשים כמו מה שקרה עם פרלין הפלפל והדבש- זה קצת מאבד מכוונת המשורר…

מבחינת ההכנה והעשייה, הפרלינים עשויים טוב, השוקולד כחומר גלם, לא רע (אם כי באחד הפרלינים המרירים הרגשתי קצת טעם לוואי-אבל זה יכול להיות נקודתי), הם עמידים, אך עם המון חמאה שמשמשת כחומר משמר, ואני לא אוהבת  גנאשים על בסיס חמאה.

בסה”כ היה מעניין, בכל זאת מדובר בפרלינים תעשייתיים משהו. אז ברור לי שזה רחוק מלהיות מושלם. כך שניתן לסכם שהיה סביר. והאמת, לא הייתי קונה שם שוב- אבל אני באמת מאד ביקורתית כשמדובר בשוקולד.

מבחינת אריזה ועיצוב- אהבתי מאד מאד.

לאתר החברה (בצרפתית ובאנגלית) .


Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>